Paylaşılan LUN özelliği hakkında sıkça sorulan sorular

Belgeler

Yükleme ve Kurulum

000007697

27.12.2016

Paylaşılan LUN hangi koşullarda avantaj olurdu?
Paylaşılan LUN özelliği (Product Code: MFSLUNKEY), birden fazla sunucunun aynı anda bir sanal sürücüyü (LUN olarak da bilinir) okumasına ve yazmasına olanak tanır. Küme oluşturma veya sanal makine geçişi gibi uygulamalar için paylaşılan bir sürücüyü okuma/yazma özelliği gerekir. Ayrıca Intel® Modular Server Virtualization Manager MFSVRT 'yi kurmak için bir önkoşuldur

Paylaşılan bir LUN, yalnızca Microsoft Windows 2008 * Cluster ve VMWare * VMFS vb. gibi küme tanıyan bir işletim sistemiyle kullanılabilir. Küme uyumlu bir yazılım kullanmadan iki veya daha fazla sunucu arasında bir LUN 'un paylaşılması verilerin bozulmasına neden olur.


Paylaşılan LUN, müşterilere birden fazla bilgi Işlem modülü içeren hangi avantajları sunar?
Intel® Modular Server, kümeleme veya sunucu sanallaştırma gerçekleştirmek için ideal bir sistemdir, çünkü ortak bir depolama alanına erişebilen 6 sunucuya kadar. Paylaşılan LUN (ve uygun kümeleme hizmeti veya sanallaştırma işletim sistemi kurulu) ile birden çok sunucu, bir sanal sürücüyü paylaşabilir.


Paylaşılan bir LUN kullanarak bir kümeyi nasıl kurayorsunuz?
Kümeleme kurulumu talimatları için lütfen işletim sisteminizin belgelerine başvurun.


Paylaşılan bir LUN, harici cihazlarla kullanılabilir mi?
Paylaşılan LUN sadece kasa içindeki sanal sürücülerle kullanılabilir.


Paylaşılan bir LUN 'daki sabit sürücüler başarısız olursa ne olur?
Başarısız sürücünün bir parçası olan depolama havuzu ayrılmış veya genel bir etkin yedek içeriyorsa, yedek, başarısız sürücünün yerini alır ve yeniden oluşturma işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Bu, RAID özelliğiyle birlikte, sanal sürücü, tek bir fiziksel sürücünün hatasına dayanabilir ve uygun bir RAID düzeyiyle (RAID5 gibi) oluşturulduğu sürece, sürücünün başarısızlığı nedeniyle paylaşılan LUN 'ye kadar g/0 ' ı hiçbir kesilme yaşamamasını sağlar.


Bir paylaşılan LUN için etkinleştirme anahtarı birden fazla Intel® Modular Server Kasası üzerinde kullanılabilir mi?
Paylaşılan LUN için etkinleştirme anahtarı her kasa için benzersizdir. Paylaşılan LUN anahtarının her bir kasa için tek tek etkinleştirilmesi gerekir.


Paylaşılan bir LUN sürücüsü kullanan bir sunucunun, diğer sistemlerden LUN 'deki güncelleştirilmiş bilgileri görüntülemek için yeniden başlatılması gerekiyor mu?
Her bilgi işlem modülündeki işletim sistemi, bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir.