Intel® Active Management Technology, Intel® Küçük İşletme Teknolojisi ve Intel® Standard Manageability Kritik Sabit Yazılım Zafiyeti (Intel-SA-0075)

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000024133

22.01.2018

1 Mayıs 2017'de Intel, Intel® Active Management Technology'i (Intel® AMT), Intel® Standart Manageability veya Intel® Küçük İşletme Teknolojisini (Intel® SBT) bazı sistemlerdeki kritik sabit yazılım zafiyetiyle ilgili bir güvenlik tavsiyesi (Intel-SA-00075) yayınladı. Bu zafiyet, ağa saldıran bir kişinin bu teknolojileri kullanan iş bilgisayarlarına ya da cihazlarına uzaktan erişebilmesine olanak tanıyabilir. Ancak, tüketici sabit yazılımına sahip tüketici bilgisayarlarının ve Intel® Server Platform Hizmetlerini kullanan veri merkezlerinin bu zafiyetten etkilenmesi beklenmiyor.

Bu konuyla ilgili en güncel resmi bilgileri Intel® AMT Kritik Sabit Yazılım Zafiyetinde bulabilirsiniz.

Windows* kullanıcılarına yönelik kaynaklar


Linux* kullanıcılarına yönelik kaynaklar

Genel kaynaklar

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, bir çevrimiçi hizmet talebi göndermek için Intel Müşteri Desteği ile iletişime geçin.

Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi destek seçeneklerinin bir listesi için Teknolojiler bölümünden Intel® Active Management Technology'i (Intel® AMT) seçin.