Kutulu ve tepsi Işlemciler arasındaki fark nedir?

Belgeler

Ürünümü Tanımla

000029613

16.03.2020

Kutulu işlemciler ve tepsi işlemciler arasında işlevsel farklılıklar var mı?

Hayır, aynı işlemci numarasına sahip olmaları durumunda, bu iki işlemci türü arasında işlevsel fark yoktur. Temel fark garanti olur. Garantiler hakkında daha fazla bilgi için, ıntel® Kutulu İşlemci Ile tepsi 'Nin garanti politikasiyle görüşün.

Kutulu Işlemci

Bir Intel® Authorized Distributor orijinal olarak paketlenmiş bir işlemci olarak. Intel Yetkili Dağıtıcıları, Intel işlemcileri net bir şekilde Intel 'den açıkça işaretlenmiş kutular halinde satan Bu işlemciler kutulanmış işlemci olarak ifade ettik. Kutulu ve tepsi garantisi hakkında daha fazla bilgi için garanti ilkesi sayfasını ziyaret edin.

Boxed processorPentium GoldCeleron

 

Tepsi Işlemci

Orijinal ekipman üreticisi (OEM) sisteminin bir parçası olarak. Tepsili işlemciler, Acer, ASUS, Dell, Hewlett-Packard veya Lenovo gibi yüksek hacimli üreticiler için satılır. İşlemciler topluca satın almaktadır, bilgisayarları bilgisayarlara (Laptop, masaüstü bilgisayarlar, All-in-One) ekleyebilir. Bu sağlayıcılar tarafından doğrudan, tepsi işlemcilerin garanti değişiklikleri ve teknik destek sağlanır. Bu işlemciler, tepsi veya OEM işlemciler olarak ifade ettik. Intel, doğrudan garanti desteği sağlamaz. Garanti desteği için OEM veya Bayi ile iletişime geçin.

Intel 'in bir ıntel® veri merkezi engelleme sisteminiz varsa, bir garanti için uygun olabilir. lütfen uygunluğu saptamak Için Intel müşteri desteği ile iletişime geçin.

Tray Processor

İlgili konular
Intel® Xeon Işlemcilerin Özellik Karşılaştırması