Windows * Dosya Gezgini 'nde Intel® Optane™ bellek sabitleme Intel® RST 16,7 sürücüsünü yükledikten sonra mevcut değil

Belgeler

Sorun Giderme

000030517

09.11.2020

Doğrulama sırasında Intel® RST sürümü 16,7 sürücüsünde/uygulamalarında bir sorunla karşılaşıldı. Bu durum, sistemin C0 üzerinde kalmayacağı ve C10 çekirdekli boşta güç durumuna girebilmeyecektir. Bu, Windows * Dosya Gezgini CPU kullanımının artmasına da neden olabilir.

Bu, kurulu Intel® Optane™ bellek sabitleme Gezgini uzantılarıyla ilgilidir ve Windows * Dosya Gezgini üzerinden sabitlemeyi mümkün kılar.

Bu sorunun etkisini azaltmak için bu uzantılar, temiz bir işletim sistemi kurulumu sırasında Intel® RST 16,7 sürücü paketi ile varsayılan yüklemeden kaldırılmıştır.

Not
  • Sistem, Intel® RST sürücü/uygulama sürümü 16,5 ' ü önceden içeriyorsa, 16,7 sürümüne yükseltme yapılırken uzantılar sistemde mevcut kalır ve bu sorun bu sorunla devam edecektir.
    • Etkisini azaltmak için, ' Intel Optane sabitleme Gezgini uzantıları ' sistemden kaldırılmalıdır (Win + X-> uygulamaları ve özellikleri)
  • Uygulama üzerinden sabitlenmesi, Intel® RST sürüm 16,7 sürücüsünün yüklenmesinden sonra da kullanılabilir.


Windows Dosya Gezgini 'nde sabitleme kapasitesini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, en iyisi desteklenen en yeni sürücü ve yazılıma (sürüm 16.8.3) güncellemek için