Intel® Wireless-AC 9560 Işletim sistemi tarafından algılanmıyor

Belgeler

Sorun Giderme

000030882

31.01.2020

Neleri görüyorum?

Intel® Wireless-AC 9560, bilgisayar üreticiniz tarafından önceden yüklenmemiştir ve bu nedenle işletim sistemi (OS) tarafından algılanmaz veya tanınmamaktadır ve Aygıt Yöneticisi 'nde görüntülenmez.

Neden görüyorum?

Entegre Intel Wireless-AC çözümünün bir parçası olan aşağıdaki Intel® Kablosuz adaptörleri, yardımcı RF (CRF) modüllerdir. Bu kullanıcıların düzgün çalışmaları için öğeleri içeren seçili Intel işlemcileri veya çip setleri ile birlikte kullanılması gerekir.

  • Intel® Wireless-AC 9560
  • Intel® Wireless-AC 9462
  • Intel® Wireless-AC 9461

CRF, M. 2 anahtar E-yuvasına fiziksel olarak eklenebilse de, özel bir sinyal türü kullanarak CPU/çip seti 'ne elektrikle bağlantı yapılır. Bu, sistem üreticisinin, CRF 'yi desteklemek için M. 2 Key E yuvasına bu özel sinyali eklemesi gerektiği anlamına gelir. Bu sinyali içermeyen, M. 2 anahtarlı E-yuva içeren bir sisteme yüklendiğinde CRF çalışmaz ve işletim sistemi tarafından algılanamaz.

Nasıl düzeltilir?

Intel® Wireless-AC 9560 ' ü entegre Intel® Wireless-AC çözümü için tasarlanan bir sisteme kurun. Ya da Intel® Wireless-AC 9260 gibi ayrı bir Intel® kablosuz bağdaştırıcı kullanmayı düşünün.

NotCRF 'niz bilgisayar üreticiniz tarafından önceden yüklenmişse veya bu CRF 'yi destekleyen bir sistem kullanmakta olduğunuzu düşünüyorsanız ve yine sorun yaşıyorsanız, daha fazla yardım için bu sayfanın altındaki Ilgili kişi destek bölümüne göz atın.
İlgili konular
Entegre Intel® Wireless-AC (CNVi) ve Companion RF (CRF) modülü nedir?
Kablosuz donanım kurulumu veya yükseltmesi hakkında yasal bilgiler