Intel Ürünleri için Windows* DCH Sürücülerinin® Tanıtımı

Belgeler

Ürün Bilgi ve Belgeleri

000031572

10.03.2022

Neler değişiyor?

Microsoft, donanım sürücülerinin Universal Windows Platform'da (UWP), Windows® 10 (ve daha yeni) ve Microsoft Windows* Server 2019 (ve daha yenisi) üzerinde çalışmalarını değiştiriyor. Bu işletim sistemlerinde çalışan donanımlar Windows DCH Sürücülerini kullanabilir. Intel, ürünleri için Kasım 2018'den itibaren Windows DCH Sürücüleri dağıtmaya başlayacak.

Bu değişiklikler Intel ürünleri için sürücü güncellemelerini nasıl etkiler?

Kasım 2018 itibarıyla bu işletim sistemlerindeki Intel ürünleri için sürücü güncellemeleri Windows DCH Sürücülerine geçiş başlayacaktır. Bir sürücü Windows DCH Sürücüsüne güncellendikten sonra eski bir sürücüye geri dönmek mümkündür; ancak sistem istikrarsızlıkla sonuçlanabilir karmaşık bir süreç içerdiği için geri dönmek önerilmez. Bu sistem istikrarsızlığı özellikle grafik sürücüleriyle ilgilidir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edin alabilirsiniz.

Intel sürücü güncellemelerini nasıl® yükley musunuz?

Çoğu Intel sürücü güncellemesini Intel® Driver and Support Assistant (Intel® DSA) kullanarak yükley edebilirsiniz; bu da şunları® sağlar:

  • Makinenizin yapılandırmasını tespit edin.
  • Mevcut Intel sürücülerinizi® belirleyin.
  • Güncellemeye ihtiyaç duyduğunuz tüm sürücüler hakkında bilgi edin.
  • Bu sürücüleri güncelleme fırsatı sunar.
NotSürücü Intel® DSA, şu anda Windows* Server veya Ethernet ürünleri için çalışmıyor. Bu müşteriler ve belirli bir sürücüleri manuel olarak tanımlamayı ve yükleme tercih eden müşteriler için, bu müşteriler İndirme Merkezi'ni kullanabilirler.

DCH Windows Sürücüleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Microsoft sitesinden edinebilirsiniz.

İlgili konular
Intel® Windows DCH Grafik Sürücüleri SSS