Intel® Graphics Control Panel Microsoft® Store'dan Kurduktan Sonra Başlatamaz

Belgeler

Sorun Giderme

000032309

17.05.2021

Neyle karşı karşı karşılsınız?

Dosyayı Microsoft Store Intel® Graphics Control Panel indirdikten sonra ve Başlat menüsündeki konumdan başlattıktan sonra, uygulama açamaz (hata mesajı görünmeden).

Intel® Graphics Control Panel
 

Not

Aşağıda Intel® Graphics Settings 'sağ tıklayın' bağlamı seçeneği, Windows DCH Grafik sürücülerini kullanırken artık kullanılabilir değildir. Menüyü Windows Başlat menüsünden Intel® Graphics Control Panel bulabilir ve açabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Nasıl onarebilirim?

Devam etmeden önce: Sistemi Intel® Graphics Command Center yerine Intel Graphics Control Panel. Bu, sorununuzu daha kolay çözecek yeni bir arayüz. Yazılımı Intel Graphics Command Center için, şu talimatlara başvurun.

Bu sorunu gidermek için Intel Graphics Control Panel en yaygın çözüm şudur:

 1. Başlat > Ayarlar > Uygulamalar ve Özellikler 'e tıklayın.
 2. Yazılımı bulun ve Intel® Graphics Control Panel Intel® Graphics Driver.
  Apps and features
 3. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 4. Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi 'ne gidin.
 5. Görüntü Bağdaştırıcıları 'ya tıklayın.
 6. Intel® HD Grafik Bağdaştırıcısına sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelleştir 'e tıklayın.
  Not:Önceki bir sürücü yoksa, aygıt Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı olarak görünür.
  Update Driver
 7. Güncelleştirilmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara 'ya tıklayın.
  Search automatically for updated driver software
 8. Windows Update bilgisayarınız için doğrulanmış en yeni grafik sürücüsünü otomatik olarak arayacaktır, indirecek ve kuracaktır.
 9. Sorun devam ediyorsa, Intel Destek ile iletişime geçin.

Yukarıdaki yöntem çalışmıyorsa, aşağıdaki bilgilere bakın:

 • Uygulamaları ve Intel® Graphics Control Panel kullanarak yüklemeyi kaldırın ve yalnızca Eski sürücüleri kullanın (eski sürücüler zaten Intel® Graphics Control Panel).
 • Bu Intel® Graphics Control Panel, yalnızca doğru sürücülerinin kurulu olduğu Intel® Grafik Denetleyici kullanan sistemlerde kullanılabilir.
 • Orijinal ekipman üreticileri (OEM) üretici firmalara erişim Intel® Graphics Control Panel. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak sisteminiz üzerinde Intel® Graphics Settings seçeneği bulamıyorsanız, bu seçeneklerin sisteminiz üzerinde nasıl iş olduğunu değiştirdiğini belirlemek için OEM'inize ulaşın. Onlarla iletişime® en yeni Intel® Graphics Driver bilgisayarınızın bir Intel® denetleyiciye sahip olduğundan emin olun.

Aşağıdaki senaryolar, başlatma başarısızlığı nedeniyle Intel Graphics Control Panel neden olabilir:

 1. Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) olarak da adlandırılan bilgisayar üreticiniz, Windows Update hizmeti üzerinden DC sürücüleri yükleyerek yüklüyor. DC sürücü, önceden kurulu herhangi bir DCH sürücüsünün üzerine kurulur. Ancak, Intel® Graphics Control Panel sürücü kurulumu sırasında Microsoft Store'dan indirilen uygulama sistemden kaldırılamaz. Bu durum, sistemin mevcut Intel® Graphics Control Panel iki örneğine yol açar ve bu da Denetim Masası'nın ikisinde birden açılmasına neden olur.
 2. Bu sorun, DC sürücüleri zaten kuruluyken microsoft Intel® Graphics Control Panel Store üzerinden® indirme ve yükleme sorunu da tetikleniyor olabilir.
İlgili konu
Üretimin Microsoft* Intel® Graphics Control Panel Sonlama
Sağ Intel® Graphics Control Panel Seçenek Görünmüyor
Intel® Grafikleri için Windows* DCH Sürücüleri hakkında Genel Bilgiler