Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC) RAID performans analizi

Belgeler

Bakım ve Performans

000032376

11.09.2019

Bu ayrıntılı raporda RAID performansı çözümlemesi ve bazıları açıklanmıştır:

  • RAID performansının arkasındaki matematik matematiğini.
  • Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC) RAID 'in belirli bir uygulaması.
  • işletim sistemleri, depolama cihazları ve diğer bileşenlerin performans çıkışını nasıl etkileyebileceği. Aşağıda, beyaz kağıttaki malzemenin bir örneği yer aldığı bir örnektir. Tüm ayrıntılar için lütfen tüm kağıda göz atın.

Intel® VROC (PDF) üzerinde RAID performansı AnaliziPDF icon
Boyut: 360 KB
Tarih: Ocak 2019
Revizyon: 002

 

Linux * ve Windows * ' a özel daha fazla bilgi için lütfen bkz:

CPU üzerinde ıntel® sanal RAID Windows * performansı (PDF)PDF icon
Boyut: 226 KB
Tarih: Ocak 2019

CPU Linux performansı (PDF) üzerinde ıntel® sanal RAIDPDF icon
Boyut: 532 KB
Tarih: Ocak 2019

Not: PDF dosyaları Adobe Acrobat Reader* gerektirir.

 

Kapsam

RAID depolama çözümleri, kullanıcılara veri koruma ve performans hızlandırmasının bir birleşimini sunar. Her RAID düzeyi, depolama g/ç işlemlerini farklı bir şekilde işler ve verileri RAID üye diskleri kümesinde belli bir desende depolar. Bizim hedefimiz, RAID seviy0/1/10/5 eleri için bu depolama desenlerini vurgulamaya ve her desenin depolama çözümünün performansını nasıl etkilediğini açıklamaktır. Temeldeki g/ç işlemini anlayarak, her RAID düzeyi için maksimum teorik performans düzeyini anlayabiliriz. Intel VROC 'nın bu RAID düzeylerini gerçek bir üründe nasıl uyguladığı anlatılmaktadır. Intel® VROC performansının, en fazla teorik bellek ile bir kaç kat daha yüksek bir şekilde karşılaştırıldığı anlatılmaktadır. Intel VROC RAID altyapısı nedeniyle yapılan performans delni ve teorik olarak daha fazla performansı açıklar. İşletim sistemi sınırlamalarına, SSD mimarisine ve daha fazlasına bakacağız.

Hedef kitle

Veri merkezi yöneticileri, mimarlar ve Yöneticiler; Depolama performansı sınayıcıları; Sunucu platform üreticileri.

RAID matematiksel performans modeli

RAID matematiksel modelleri, donanım veya yazılım tarafından uygulanan sınırlamalar hariç olmak üzere RAID sistemlerinin maksimum teorik performans sayısını tanımlar. Aslında donanım veya yazılım sınırlamalarından dolayı bu numaralardan bazıları gerçek dünyada Achievable ayarlarda olmayabilir. Bu gibi durumlarda, bu belgenin ilerleyen kısımlarında bir açıklama verilecektir.

Özet tablosu

RAID mathematical models defining the maximum theoretical performance of RAID systems.

Intel VROC üzerinde işletim sistemi performansı etkileri

Intel VROC performansı, bazı durumlarda yukarıdaki bölümde açıklanan teorik limitlerinin karşılığından fazlasını karşılamıyor. Bunun nedeni, işletim sisteminin Intel VROC üzerindeki etkisi nedeniyle olur. Windows 'da, Intel VROC RAID motoru nedeniyle verimlilik numaraları şu anda sınırlı:

  • ~ Tek RAID birimi için 1M ıOPS
  • birden fazla RAID birimi için ~ 1.4 m ıOPS

Sonuç

Bir depolama çözümünü düzgün bir şekilde değerlendirmek için RAID temellerini anlamanız önem taşır. Her RAID düzeyi, yedek, performans ve maliyet arasında bir denge sunar. Bu belge, belirli depolama ihtiyaçları için doğru RAID düzeyini seçmek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca Intel VROC, NVMe 'ye RAID işlevleri sunan hibrit RAID çözümüdür. Intel VROC, CPU 'ya doğrudan bağlı NVMe SSD 'Ler kullanarak, yukarıda bulunan teorik büyük en yüksek düzeylerde araştırmalar için optimize edilmiş RAID yapılandırmalarına olanak tanır.

İlgili konu
Intel® Virtual RAID on CPU RAID ölçeklendirme