Hata kodları 0xA008002A, 0xA008002B veya 0xA008002D veya Iletiler-BIOS ayarları ya da Intel® Optane™ bellek ile uyumluluk

Müşterilerimiz, bu çözümün bu ortam değişkenleriyle ilgili sorunu düzelttiğini doğruladı.

Bilgi

Hata Mesajları

000056934

13.07.2020

Ne görüyorsunuz?

Intel® Optane™ bellek cihazı yönetirken şu hata kodlarından veya Iletilerden biri alındı: 0Xa008002a, 0xa008002b, 0xA008002D

Veya

Intel® Optane™ belleği etkinleştirme hatası
Sistem BIOS 'U eski modda ayarlanmıştır.
En yeni sürüm ve destek için BIOS satıcınıza başvurun

Veya

Desteklenmeyen sistem sürücüsü

Veya

Desteklenmeyen sistem BIOS 'U


Nasıl düzeltilir:

Sistem BIOS ayarları Intel® Optane™ bellek ile uyumlu değil.

 

Çözüm adımları:

NotAşağıdaki kılavuza geçmeden önce tüm veri/dosyaları yedekleyin.

 

Intel® Optane™ bellek ile hızlandırma, BIOS desteği ve modülün algılanabilmesi için uygun ayarların etkinleştirilmesini gerektirir.

Bazı ayarlar aşağıda başvurulmasına rağmen, daha fazla sorunu gidermek amacıyla tüm ayrıntılar ve ayarlar için Intel® Optane™ Optane bellek kullanıcı kılavuzunu incelemeniz tavsiye edilir.

İlk olarak sistemin BIOS üzerinde Intel Optane bellek 'i desteklemek için BIOS 'taki uygun özellikleri (Intel Optane bellek özelliği) olduğunu onaylamanız gerekir.  Varsa, aşağıdaki olası sorunlarla devam edin.

 • SATA Denetleyici AHCı moduna ayarlanmıştır [0xA008002A, 0xA008002B]
  • Intel Optane hafıza ile sistem hızlandırma, SATA denetçisinin ' Intel® RST Premium... ' olarak ayarlanmasını gerektirir
   NotBu ayar, Işletim sistemi yüklenmeden, sürücünün düzgün şekilde önyüklenememesine neden olacak şekilde manuel olarak değiştirilemez.  Bu ayarı güncelleyen iki seçenek vardır.
  • Tüm verilerin yedeğini alın, değişikliği BIOS 'ta yapın, işletim sistemini yeniden kurun.
  • Bazı sistemlerde, Intel® Optane™ bellek uygulaması Windows * üzerinde uygulamanın kurulum işlemi sırasında bu değişikliği BIOS 'ta yapabilir. Daha fazla bilgi için Kullanıcı kılavuzuna göz atın.
 • BIOS, Intel Optane hafızayı desteklemiyor veya önyükleme modu eski [0xA008002D] olarak ayarlanmıştır
  • Intel Optane hafıza ile sistem hızlandırma, BIOS önyükleme modunun eski olarak değil, UEFı olarak ayarlanmasını gerektirir.  Bu, işletim sistemi kurulumu sırasında bölüm yapısını GPT 'ye göre tanımladığında Intel® Optane™ bellek desteği için UEFı gereklidir.  Diğer tüm BIOS ayarlarının doğru olması durumunda, Bölüm yapısı işletim sistemi kurulumu olmadan GPT 'ye dönüştürülebilir.

 

Hata devam ediyorsa veya ek yardım gerekirse, bellek ve depolama altında destek ile iletişime geçin.


& Daha fazla bilgi için neden:

 

İlgili konular
Intel® Optane™ bellek için sorun giderme Rehberi

 

BU MAKALEDEKI BILGILER MÜŞTERILERIMIZ TARAFıNDAN KULLANıLMıŞTıR, ANCAK ıNTEL TARAFıNDAN SıNANMAMıŞTıR, TAMAMıYLA ÇOĞALTıLMAZ YA DA DOĞRULANMAMıŞTıR. AYRı SONUÇLAR FARKLı OLABILIR. Bu sıtedekı IÇERIĞIN tüm NAKILLERI ve kullanımı, SITENIN kullanım hüküm ve KOŞULLARıNA tabidir.