Dizüstü Bilgisayar Monitöre Nasıl Bağlanır?

Dizüstü bilgisayarınızı bir masaüstü monitöre bağlayıp ekranınızı iki tam ekran olarak genişletebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha da iyisi, bilgisayarınızı Windows* 10 işletim sistemine sahip bir Dizüstü Bilgisayara yükseltirseniz her iki ekrana da ayrı görüntüleme modu atayabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarınızı Monitöre Bağlamanın Avantajları

Dizüstü bilgisayarlar yalnızca kablosuz, taşınabilir masaüstü bilgisayarları değildir. Doğru kurulumla dizüstü bilgisayarınızı çoklu görev yürüten bir güç makinesine dönüştürebilir ve “Vay canına, bunların hepsini yapabileceğimi hiç düşünmemiştim!” diyebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken monitörü dizüstü bilgisayara nasıl bağlayacağınızı açıklayan aşağıdaki basit talimatları izlemek. Ardından her şey hazır olacak.

Dizüstü bilgisayara bir monitör bağlamanın daha büyük bir ekran istemekten başka nedenleri de olabilir. Diğer avantajların bazılarını birkaç örnekle açıklayalım.

  • Çoklu görev yürütme: Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre bağladığınızda ayrı ekran moduna geçebilir ve böylece monitörünüzde bir film izlerken dizüstü bilgisayarınızın ekranında o filmle ilgili tweet atabilirsiniz. Böylece uygulamalar arasında gidip gelmek zorunda kalmazsınız.
  • Daha çok ekran alanı: Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre bağlayarak mevcut ekran alanınızı iki katına çıkarabilirsiniz. İşlevleri bir ekrandan diğerine taşıyabilir ve böylece iki programı aynı anda görmek için pencereleri daraltmak ya da ikisi arasında gidip gelmek zorunda kalmazsınız. Böyle bir kurulum, Facebook'ta takılırken görüntülü sohbet yapmaktan işle ilgili bir veri tablosunda çalışırken başka bir platformdaki verilere bakmak gibi birçok senaryoda faydalıdır.
  • Windows 10'da ek seçenekler: Windows 10 ile geleneksel masaüstü görünümü veya yeni metro menüsü arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak dizüstü bilgisayarınızı ikinci bir masaüstü ekranına bağladığınızda, ikisini aynı anda çalıştırarak iki ekrana birden sahip olabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarınızı Monitöre Bağlarken Yapmanız Gereken Üç Şey

  1. Doğru kabloyu bulun. Dizüstü bilgisayara harici bir monitör bağlarken iki cihaz arasında bir kablo bağlantısı yapmanız gerekir. Dizüstü bilgisayarınızdaki ve monitörünüzdeki yuvalara uyan bir monitör kablosu edinin.
  2. İşletim sisteminize ikinci ekranı kullandığınızı söyleyin. Bunu, Windows* 10'da Masaüstünüze gidip farenizi sağ tıklatarak Ekran Ayarları'nda kolayca yapabilirsiniz. Mac cihazlarda harici bir monitör bağlantısı otomatik olarak tanınır.
  3. Monitörlerin yönlerini ayarlayın. Hem kişisel bilgisayarlarda hem de Mac'lerde ikinci ekranın dizüstü bilgisayarınızı aynen yansıtması ya da birincinin bir uzantısı olarak çalışması seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bilgisayarınızda Denetim Masası'na ya da Mac'inizde Sistem Tercihleri'ne gidin.

Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre nasıl bağlayacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz ve deneyiminizi geliştirebilir, hatta daha verimli çalışabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızdaki açık pencereler ve çalışan programlar arasında geçiş yapmak zorunda olmadığınızı hayal edin. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek hayatınızı kolaylaştırırken çok daha verimli çalışmanızı sağlayabilir.

Özellikler ve Avantajlar

Görsel Şölen

Intel® HD Grafikleri ve Iris® Plus Grafikleri, en sevdiğiniz videolarınızı yüksek çözünürlükte izlemenizi, fotoğraflarınızın en küçük ayrıntılarını bile düzenlemenizi ve en canlı oyunları kusursuzca oynamanızı sağlar. Ayrıca 4K Ultra HD (UHD), Iris® Plus Grafikleri ile birlikte benzersiz ve etkileyici bir görüntüleme deneyimi sunar.

HD grafiklere bakın

Uzun Süre Dayanan Enerji

Uzun süre dayanan pil ömrü, etkileyici bir performans sunar. Tek şarjla 10 saate kadar çalışan laptopunuz1 gittiğiniz her yerde size ayak uydurur.

Güçlü Veri Güvenliği

Intel, Intel® Authenticate Çözümü ile şirketlere ve tüketicilere yeni bir güvenlik düzeyi sunar. Donanımla geliştirilmiş birinci sınıf kimlik doğrulama faktörlerinden faydalanan tüketiciler, bilgisayarlarında oturum açarken, güvenli çevrimiçi işlemler ve ödemeler yaparken parola kullanma derdinden kurtulur ve kişisel bilgileri için daha güçlü koruma elde edebilir.

Daha fazla bilgi edinin

Her Amaca Uygun Güç

İhtiyaçlarınızı karşılayacak doğru dizüstü bilgisayarı bulun.

Oyunun Keyfini İstediğiniz Yerde Çıkarın

Gücünü Intel® işlemcilerden alan ve tercih ettiğiniz seçeneklerle yapılandırılan laptoplar ile taşınabilir cihazlarda üst düzey performans elde edin.

Sistemlere göz atın

İş Yerinde Esneklik

Yeni, yüksek performanslı Intel® işlemcili bir dizüstü bilgisayar, şirketinizi korumanıza yardımcı olan yüksek performanslı ve donanımla geliştirilmiş güvenliği sunar.

İşinizi özgür bırakın

Okul Binası Teknolojisi

Gücünü Intel® teknolojilerinden alan bir dizüstü bilgisayar tercih ederek, zengin medya içerikleri üretmek için gereken güç ve performansın yanı sıra en zor ödevlerin üstesinden gelebilen dayanıklılık ile öğrencilerinizin yaratıcılığını özgür bırakın.

Öğrencilerin performansını ortaya çıkarın

İlgili Teknolojiler

Diğer mükemmel teknolojileri inceleyin.

Intel® Ready Mode Teknolojisi

Dijital yaşamınızı basitleştirin. Fotoğrafları, müzikleri, videoları paylaşın, sosyal medyanın keyfini çıkarın ve gerçek zamanlı bildirimlerden faydalanın. Dosyaları cihazlar arasında otomatik olarak senkronize edin.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Graphics Teknolojisi

Daha canlı bir görsel dünyaya tanık olun. Entegre Intel® Graphics Teknolojisi, ev sineması, oyun ve video konferans görüşmelerini mümkün kılar.

Ultra HD izleyin

Intel® Optane™ Teknolojisi

Darboğazları ortadan kaldırmak için daha hızlı, daha ucuz ve kalıcı bir depolama belleği gerekir. Intel® Optane™ teknolojisi ile işlemcinizin gücünün sadece bir kısmıyla yetinmek zorunda kalmaz, tamamından faydalanabilirsiniz.

İşlemcinizin gücünü açığa çıkarın

Intel® Wireless-AC

Masaüstü veya mini bilgisayarınızda Intel® Wireless-AC ile kusursuz veri akışından ve daha hızlı indirmelerden faydalanırken, bağlantı kopma sıkıntısı çekmeden evinizde bağlantıda kalın.

Daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Windows* 10 1080p 24 fps yerel video oynatma testiyle ölçülmüştür: USB cihazlarının bağlantısı kesilmiş, yerel Wi-Fi erişimi bağlı, ekran parlaklığı 200 nit. Windows Movie & TV uygulamasını kullanarak Tears of Steel (1080p H264 10 MB/sn 24 fps) videosunu başlatın. Videonun süresine göre ortalama gücü ölçün ve hesaplayın.

Intel® Core™ i7-7500U işlemciye göre tahmin edilmiştir , PL1=15 W TDP, 2 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 3,5 GHz'ye kadar turbo, Bellek: 2x4 GB DDR4-2133, Depolama: Intel® SSD, Ekran çözünürlüğü: 25x14, Intel® HD 620 Grafik Kartı, İşletim Sistemi: Windows* 10 TH2. Pil boyutu: 42 WHr.