Dizüstü Bilgisayar Monitöre Nasıl Bağlanır?

Dizüstü bilgisayarınızı bir masaüstü monitöre bağlayıp ekranınızı iki tam ekran olarak genişletebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha da iyisi, bilgisayarınızı Windows* 10 işletim sistemine sahip bir Dizüstü Bilgisayara yükseltirseniz her iki ekrana da ayrı görüntüleme modu atayabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarınızı Monitöre Bağlamanın Avantajları

Dizüstü bilgisayarlar yalnızca kablosuz, taşınabilir masaüstü bilgisayarları değildir. Doğru kurulumla dizüstü bilgisayarınızı çoklu görev yürüten bir güç makinesine dönüştürebilir ve “Vay canına, bunların hepsini yapabileceğimi hiç düşünmemiştim!” diyebilirsiniz. Tüm yapmanız gereken monitörü dizüstü bilgisayara nasıl bağlayacağınızı açıklayan aşağıdaki basit talimatları izlemek. Ardından her şey hazır olacak.

Dizüstü bilgisayara bir monitör bağlamanın daha büyük bir ekran istemekten başka nedenleri de olabilir. Diğer avantajların bazılarını birkaç örnekle açıklayalım.

  • Çoklu görev yürütme: Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre bağladığınızda ayrı ekran moduna geçebilir ve böylece monitörünüzde bir film izlerken dizüstü bilgisayarınızın ekranında o filmle ilgili tweet atabilirsiniz. Böylece uygulamalar arasında gidip gelmek zorunda kalmazsınız.
  • Daha çok ekran alanı: Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre bağlayarak mevcut ekran alanınızı iki katına çıkarabilirsiniz. İşlevleri bir ekrandan diğerine taşıyabilir ve böylece iki programı aynı anda görmek için pencereleri daraltmak ya da ikisi arasında gidip gelmek zorunda kalmazsınız. Böyle bir kurulum, Facebook'ta takılırken görüntülü sohbet yapmaktan işle ilgili bir veri tablosunda çalışırken başka bir platformdaki verilere bakmak gibi birçok senaryoda faydalıdır.
  • Windows* 10'da ek seçenekler: Windows* 10 ile geleneksel masaüstü görünümü veya yeni metro menüsü arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak dizüstü bilgisayarınızı ikinci bir masaüstü ekranına bağladığınızda, ikisini aynı anda çalıştırarak iki ekrana birden sahip olabilirsiniz.


Dizüstü Bilgisayarınızı Monitöre Bağlarken Yapmanız Gereken Üç Şey

  1. Doğru kabloyu bulun. Dizüstü bilgisayara harici bir monitör bağlarken iki cihaz arasında bir kablo bağlantısı yapmanız gerekir. Dizüstü bilgisayarınızdaki ve monitörünüzdeki yuvalara uyan bir monitör kablosu edinin.
  2. İşletim sisteminize ikinci ekranı kullandığınızı söyleyin. Bunu, Windows* 10'da Masaüstünüze gidip farenizi sağ tıklatarak Ekran Ayarları'nda kolayca yapabilirsiniz. Mac cihazlarda harici bir monitör bağlantısı otomatik olarak tanınır.
  3. Monitörlerin yönlerini ayarlayın. Hem kişisel bilgisayarlarda hem de Mac'lerde ikinci ekranın dizüstü bilgisayarınızı aynen yansıtması ya da birincinin bir uzantısı olarak çalışması seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bilgisayarınızda Denetim Masası'na ya da Mac'inizde Sistem Tercihleri'ne gidin.

Dizüstü bilgisayarınızı bir monitöre nasıl bağlayacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz ve deneyiminizi geliştirebilir, hatta daha verimli çalışabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızdaki açık pencereler ve çalışan programlar arasında geçiş yapmak zorunda olmadığınızı hayal edin. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek hayatınızı kolaylaştırırken çok daha verimli çalışmanızı sağlayabilir.

Intel İşlemcili Cihazları Keşfedin

Intel® teknolojisiyle donatılan ve bu teknolojiler için optimize edilen cihazlarla yaratıcılığınızı serbest bırakın ve dijital yaşamınızda daha iyi bir deneyim elde edin.

2'si 1 Arada laptoplar

Gücünü Intel’den alan 2’i 1 Arada laptoplar ile iş ve oyun ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan dokunmatik ekranlı, güçlü bir laptop ile çok ince, ayrılabilir bir tablet elde edin.

Daha fazla bilgi edinin

All-in-One (AIO) Bilgisayarlar

Intel® Core™ işlemcili en yeni All-in-One (AIO) Bilgisayarların dokunmatik ekran özellikleriyle mükemmel performans sunan ve az yer kaplayan tasarımlarını keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Masaüstü bilgisayarlar

Cep boyu cihazlardan yüksek performanslı kasalı bilgisayarlara kadar çok çeşitli, Intel işlemcili masaüstü bilgisayarlarla daha az beklerken, daha fazlasını yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

Dizüstü bilgisayarlar

En yeni nesil Intel® Core™ işlemcili laptoplar ile üretkenliğinizi, yaratıcılığınızı ve eğlenceyi üst düzeye taşıyın.

Daha fazla bilgi edinin

Mini Bilgisayarlar

Kasasız gücün keyfini çıkarın. Intel® Mini Bilgisayar, masaüstü gücünü en küçük alanlara taşıyarak yeni olanaklardan faydalanmanızı sağlıyor.

Daha fazla bilgi edinin