Bilgisayarda ses kaydetme teknolojisi, son 10 yılda önemli ölçüde gelişme kaydetti. Günümüzde birçok insan internetten müzik indiriyor ya da veri akışı yoluyla müzik dinliyor Muhtemelen siz de onlardan birisiniz. Ancak kimse doğru müzik uygulamaları ve yazılımlara sahip olduğunuzda düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabileceğinizi bilmiyor. Örneğin, telefonunuz için size özel bir zil sesi oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki ya kendi şarkınızı kaydetmeye ne dersiniz? Bunların hepsi Ultrabook™ cihazınızın, Hepsi Bir Arada bilgisayarınızın ya da dizüstü bilgisayarınızın yapabileceği şeyler.

Neden Bilgisayarınızda Müzik Kaydı Yaparsınız?

Müzik kaydetmeyi ya da bilgisayarınızda müzik düzenlemeyi öğrenmek istemenizin birçok nedeni olabilir. İşte birkaç tanesi:

  • Kendi telefon zil sesinizi yaratmak
  • Kendi müziğinizi kaydetmek
  • Müziğinizi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak

Kendi Telefon Zil Sesinizi Nasıl Yaparsınız

Telefonunuzdaki zil sesi seçeneklerinden sıkıldıysanız ve "size" özel bir şey istiyorsanız, özel bir zil sesi ya da bildirim sesi oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalar ve ses düzenleme programları mevcut. Kendi zil sesinizi nasıl oluşturacağınızı gösteren bu faydalı videoyu izleyin.

Bilgisayarınızda Kendi Şarkınızı Nasıl Yaparsınız?

Aklınızda dünyayla paylaşmak istediğiniz bir şarkı mı var? Bazen sanatçı ruhunuzu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak doğru donanımı bulmaktır tek mesele. Bugünlerde bilgisayarınızdan gerçekten profesyonel ses kayıtları almanız mümkün. Ancak öncelikle çok önemli iki şeye ihtiyacınız var.

  • Doğru mikrofon. Birkaç dolardan birkaç bin dolara değişen fiyatlarda mikrofonlar bulmanız mümkün. Öyleyse hangisinin en çok işe yarayacağını nasıl bileceksiniz? Öncelikle, kaliteli bir iş çıkarmak istiyorsanız çok ucuz mikrofonlardan uzak durmak isteyeceksinizdir. O tür mikrofonlar annenize sesli mesajlar kaydetmek için mükemmel, ancak hit olmaya aday single parçanız için iyi bir ses vokal performansta aynı şekilde işe yaramayacaktır. Hem ucuz hem de birçok profesyonelin kullandığı Shure* SM57 en iyilerinden biri ve yaklaşık 100 dolara almanız mümkün. Doğru adaptörle bunu doğrudan bilgisayarınızın mikrofon jakına takabilirsiniz.
  • Doğru ses kayıt yazılımı. Audacity* gibi basit ücretsiz bir kayıt yazılımıyla çok şey yapabilirsiniz; bu yeni başlayanlar için harika bir giriş yazılımıdır ve gerçekten kaliteli işler çıkarmanıza yardımcı olabilir. Ancak birçok enstrümanı birbiri üzerine katmanlamayı düşünüyorsanız ve güçlü efektler ile düzenleme becerileri istiyorsanız, Pro Tools* gibi bir program sizin aradığınız şey olabilir. Hem Windows* hem de Mac* bilgisayarlar için Pro Tools yazılımını yaklaşık 600 dolara edinebilirsiniz.

Müzik Kaydetme, Düzenleme ve Paylaşma

Bilgisayarınızda müzik kaydetme, düzenleme ve paylaşma konusunda bu yararlı eğitim videosunu izleyin. Ya da sizin için ses kaydı yapacak ve MP3 dahil çeşitli ses formatlarında sabit sürücünüze kaydedecek en iyi müzik uygulamalarından birini seçebilirsiniz.

Bilgisayarınızda ses kaydı yapmak istiyorsanız ve yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız, yaşam tarzınıza uyum sağlayacak şekilde geliştirilen makul fiyatlı cihazların olduğunu bilmek sizi sevindirecektir. Size en uygun sistemi seçmek için Intel Ürün Arama Aracını ziyaret edin ya da tüm özellikleriyle en sevilen en yeni cihaz olan yeni Ultrabook™ alışverişine hemen başlayın.

Daha fazla bilgi

Müzik ipuçları

İlgili Videolar