• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Daha Uzun Süre Dayanan Pil ile New York - Paris Uçuşunuz Artık Daha Eğlenceli

Dört yıl önce dizüstü bilgisayarların ortalama pil süresi üç saatten biraz daha uzundu. Ancak en yeni Ultrabook™ ile on saatten daha uzun pil süresinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bu sizin için ne anlama mı geliyor?

 

Düşük enerji tüketen 4. nesil Intel® Core™ işlemcili cihazlarla saatlerce film izleyebilirsiniz. Hatta New York'tan Paris'e uçarken Bourne serisinin tamamını izleyebilirsiniz!

 

Düşük Güç Tüketimi

Pilin daha uzun süre dayanmasının bir nedeni de1, yeni dizüstü bilgisayarların dört yıl önceki eski bilgisayarlara göre gücü daha iyi muhafaza edebilmeleridir.

 

İstediğiniz zaman tablet, istediğiniz zaman dizüstü bilgisayar olan 2'si 1 Arada Ultrabook™ cihazı gibi yeni dizüstü bilgisayarların çoğu, tümü güç tüketimini en aza indirmek için tasarlanmış solid-state sürücüler, uzun süre dayanan piller ve enerji verimli ekranlarla donatılmışlardır.

 

The Hunger Games ya da True Blood'ı izlemek için sabırsızlanıyorsanız, pili daha uzun süre dayanan bir cihaz, işinize, yaratıcılığınıza ve oyunlarınıza uyum sağlayacak dizüstü performansını sunar.

 

Dizüstü Bilgisayarınızla Hareket Halindeyken Yapabileceğiniz Eğlenceli Şeyler

Dizüstü bilgisayarınızın güç kablosuyla duvara bağlı olmadığınızda yapabileceğiniz eğlenceli şeyleri hiç düşündünz mü? Hareket halindeyken size ayak uyduran bir cihazla hayatınızın ne kadar farklı ve eğlenceli olacağını görün!

 

 • Kumsala gidin ve The Voice'un tüm bir sezonunu izleyin.
 • En sevdiğiniz kafede lattenizi yudumlarken istediğiniz ayakkabıları satın alın.
 • Brezilya'da skydiving yaparken çekilen videonuzu anında arkadaşlarınızla paylaşın.
 • Arka bahçenizdeki hamaktan çevreye duyarlılık videonuzu oluşturun.
 • Kamp yerinde yağmur mu yağıyor? Çadırınızda rahat rahat uzanırken Big Bang Theory'yi izleyebilirsiniz.
 • Trendeyken iş e-postalarınıza bakmaya başlayabilirsiniz.

 

Dizüstü Bilgisayarın Pil Ömrünün En Üst Düzeye Çıkarılması

Dizüstü bilgisayarların pilinden en iyi şekilde faydalanmak için en önemli kural, pili en tasarruflu şekilde kullanmaktır. Bunun için genel olarak şunların yapılması gerekir:

 

 1. ekranın parlaklığının azaltılması,
 2. ekran kararmadan önce geçmesi gereken sürenin kısaltılması
 3. güç planının ayarlanması.

 

Windows 8* kullanıcıları, güç planının seçilmesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilir ve sık sorulan soruları okuyabilir.

 

Biliyor muydunuz...

Dizüstü bilgisayarın güç ayarlarında yapılacak basit değişiklikler, pilinin daha uzun süre dayanmasını ve elektrik faturanızın azalmasını sağlayabilir. Daha az parlak bir ekran ve manuel olarak değiştirilmiş uyku ayarları sayesinde pilin dayanma süresi en az %20 uzatılabilir.

 

Daha Fazla Bilgi Edinin

Ultrabook ya da dizüstü bilgisayarınızı sıklıkla pille çalıştırıyorsanız, birkaç temel değişiklik yapmak için harcayacağınız zamana kesinlikle değecektir. Ayrıca, yeni bir cihaz almanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız, Intel® Ürün Arama Aracını bugün ziyaret etmeye ne dersiniz? Olağanüstü pil ömrüne sahip tüm en yeni dizüstü bilgisayarları, tabletleri ve 2'si 1 arada cihazları burada bulabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Edinin

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

2'si 1 Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Videolar

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Pil ömrü, sistem mimarisi, pil boyutu ve işlemci enerji verimliliği gibi pek çok faktörden etkilenebilir. Daha uzun pil ömrü referansı, MobileMark* 2007 testleriyle benzer yapılandırmaya sahip Intel referans tasarımları kullanılarak yapılan 3. nesil Intel® Core™ (i7-3820QM) işlemciler ile benzer 4. nesil Intel® Core™ (i7) dört çekirdekli işlemcilerin karşılaştırmasına dayanır. Belirli pil performansı bilgileri için sisteminizin üreticisine danışın. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Pil performansı ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.intel.com/ sayfasını ziyaret edin.