Laptop mu Masaüstü mü? En İyi Seçenekleriniz

Daha önce laptop ile masaüstü bilgisayar arasında seçim yaparken bazı özelliklerden ödün vermek zorunda kalıyorduk, ancak yeni gelişmelerle birlikte asıl konu kendi özel ihtiyaçlarımızı karşılamak oldu.

Karar Vermeye Hazır Mısınız? Bu Kontrol Listesini kullanın:

  • Düzenli olarak hangi uygulamaları ve özellikleri kullandığınızı veya cihazınıza hangi görevler için ihtiyaç duyduğunuzu belirleyin.

  • Uygulamalarınızdan veya görevlerinizden herhangi birinin grafik gereklilikleri veya minimum işlemci gücü var mı?

  • Genellikle gerçekleştirdiğiniz görevler için klavye, fare veya ikinci monitör gibi ek cihazlar gerekiyor mu?

  • Bilgisayarınızı ne sıklıkla yanınızda taşımanız gerekecek?

  • En rahat kullandığınız ekran boyutlarını ve klavyeleri bulmak için seçenekleri deneyin.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Dizüstü veya Masaüstü Bilgisayar Tercihi Taşınabilirlik ve Performans ile İlgiliydi. Artık İhtiyaçlarınıza Tam Olarak Uyan Bilgisayarı Seçebilirsiniz

Yeni bir bilgisayar seçiminde daha önceleri can sıkıcı ödünler söz konusu olurdu. Pil ömrünün uzun olmasını mı yoksa düşük fiyat mı? Geniş bir ekran mı yoksa daha fazla taşınabilirlik mi? Günümüzde dizüstü ve masaüstü bilgisayar arasındaki seçim daha çok seçeneklerinizi en üst düzeye çıkarmayla ilgili. Teknolojide sürekli olarak yaşanan gelişmelerle ve hiç olmadığı kadar daha fazla seçenekle kendinize özgü hedeflere uygun mükemmel bilgisayarı seçebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar mı Masaüstü Bilgisayar mı: Net Olmayan Bir Ayrım

Dizüstü ve masaüstü bilgisayar arasında seçim yapmak, yalnızca ne kadar yüksek performansa ihtiyaç duyduğunuza ve bilgisayarı yanınızda taşımanın ne kadar kolay olacağına bağlıydı. Ancak avuç içine sığan mini bilgisayarlar ve performans açısından masaüstü bilgisayarlarla rekabet edebilen üst düzey dizüstü bilgisayarlar çağında artık daha fazla seçeneğe ve potansiyele sahipsiniz.

Artık doğru seçim, cihazı nasıl kullanacağınıza bağlı. Bilgi işlem cihazları arasındaki genel ayrım, cihazı nerede kullanacağınıza bağlı:

  • Dizüstü bilgisayarlar, hareket halindeki kullanıcılara uygundur. Bu cihazlar; nereye giderseniz gidin üretkenliğinizi koruyan etkileyici deneyimleri desteklemek üzere saatler süren pil ömrü, performans ve yanıt hızını bir araya getirir.
  • Masaüstü bilgisayarlar, güçlü performans isteyen kullanıcılar için idealdir. Bu cihazlar; daha düşük maliyete daha yüksek işlem gücü sunar; yükseltmesi ve onarımı daha kolaydır ve evde ideal bilgi işlem deneyimi için özelleştirilebilir.

Bununla birlikte artık katı kuralları geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. Mini bilgisayarlar, çoğu dizüstü bilgisayara kıyasla daha küçüktür, daha taşınabilirdir ve kolayca depolanabilir. Günümüz kullanıcıları için optimize edilmiş tasarımlarla dizüstü bilgisayarlar ile hareket halinde mükemmel deneyimler için yüksek düzey teknolojilerin yanı sıra hemen hemen tüm dizüstü bilgisayarlardan aynı gücü ve performansı alabilirsiniz.

All-in-One: Bilgisayarlarda Büyük Değişim

Geleneksel bilgisayarlar konseptinin All-in-One Bilgisayarlara (AIO Bilgisayarlar) dönüşmesi, dizüstü bilgisayarlar ile geniş dokunmatik ekrana ve yerleşik pile sahip dizüstü bilgisayarlar arasındaki farkları belirsizleştiriyor. Bu cihazları kolayca toplayabilir, masaya veya yere koyabilir, prizden çıkarabilir ve istediğiniz odaya götürebilirsiniz. Duvara bile monte edilebilen bu bilgisayarlar; HD içerikler oluşturmak, veri akışıyla içerik izlemek ve paylaşmak, ailece çevrimiçi oyunlar oynamak ya da müzik dinlemek için kullanılabiliyor.

All-in-One Bilgisayarlar, geleneksel masaüstü bilgisayardan daha pahalı ve onlara kıyasla yükseltmesi daha zor olabilse de geleneksel ev bilgisayarına az yer kaplayan ve şık bir alternatif sunuyor.

2’si 1 Arada Laptop: Çok Amaçlı Kullanımda En Üst Nokta

Modern tasarımların esnekliğini sunan 2'si 1 Arada dizüstü bilgisayarlar, geleneksel dizüstü bilgisayar veya tablet formlarından çadır benzeri gibi formlara geçiş sağlar. Dizüstü bilgisayarlardan tablete uzanan formlardaki çoğu modelde dokunmatik ekran ve kalem özellikleri bulunur. Bazı 2'si 1 Arada dizüstü bilgisayarlar, tamamen ayrılabilir ekranlarla tablete daha yakınken diğerleri çevrilebilen, dönebilen veya yeni modellere geçiş yapabilen ekstra esnek dizüstü bilgisayarlardır.

Geleneksel dizüstü bilgisayarlardan tabletlere uzanan tasarım seçenekleriyle cihazınızı nasıl kullanacağınıza siz karar verin. Satın alırken taşınabilirliği, performansı, esnekliği, monitör boyutunu ve fiyatı göz önünde bulundurun.

Mini Bilgisayar: Alandan Tasarruf Sağlayan Güçlü Cihazlar

Bilgisayarın tüm özelliklerini neredeyse her yerde küçük alanlara sığdırın. Bu şık, alandan tasarruf sağlayan tasarımlar, daha az güç tüketir; ancak tam boyuttaki bilgisayarlardan beklenen yerel depolama ve kablosuz özelliklerine sahiptir. Özelleştirilebilir Intel® NUC Kitleri; Intel® işlemcinizi, belleği, depolamayı ve işletim sistemini seçme olanağı sunar.

Mini bilgisayarlar güçlü, taşınabilir ve evdeki her yere uygun şekilde kompakt olmasının yanı sıra yeni bilgi işlem seçenekleri sunar. Belki de oturma odanızın eğlence potansiyelini artırmak veya bilgisayar oyunu için arkadaşlarınızla buluşmak isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, ev-ofisten toplantı alanına taşıyabileceğiniz daha küçük bir bilgisayar tercih edebilirsiniz. Bu durumda Mini bilgisayarlar sizin için uygun olabilir.