Kısa zaman öncesine kadar yeni bir bilgisayar almak için piyasaya baktığınızda, dizüstü ile masaüstü bilgisayar arasında seçim yapmak kolaydı. Dizüstü ile masaüstü arasında yaşadığınız ikilemi çözmek için genellikle sizin için mobilitenin mi performansın mı daha önemli olduğuna karar vermeniz gerekiyordu. Genellikle öğrenciler ve uzaktan çalışanlar dizüstü bilgisayarı, oyun tutkunları ve tasarımcılar ise masaüstü bilgisayarları seçiyordu.

Neyse ki bilgisayar teknolojisi, sınırlı pil süresine sahip dizüstü bilgisayarlar ve hantal sabit sürücüler ile karmaşık kablolara sahip masaüstü bilgisayarların olduğu günlerden çok daha ileride. Bugünlerde yeni bir bilgisayar seçtiğinizde, gerçekten kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Dizüstü mü Masaüstü mü: Her Zamankinden Çok Daha Fazla Seçeneğini Var

Bir kafede oturup kahvenizi yudumlarken bağlantıda kalmak ve sevdiğiniz sitelerde hızla gezinmek için dizüstü bilgisayarın kablosuz taşınabilirliğinden ve dokunmatik özelliklerinden faydalanıyorsanız, o zaman Intel eseri Ultrabook™ hareketli yaşam tarzınıza uygun yeni bilgisayar türü olabilir.

HD filmler izlerken sinema kalitesinde deneyimden keyif alanlar için yeni Hepsi Bir Arada bilgisayar geleneksel ev bilgisayarının şık bir alternatifi olacaktır. Çevrimiçi oyun oynamak ve müzik dinlemek için boş zamanlarında bir araya gelen ailelerin sıklıkla tercih ettikleri bir seçenek.

Dizüstü bilgisayar ya da Ultrabook™

Intel® Core™ işlemcilerde, pil süresinde ve görsel teknolojilerde meydana gelişen gelişmeler, dizüstü bilgisayarların performans olanaklarını büyük ölçüde arttırdı. Okul veya iş için bir rapor hazırlarken sosyal ağlarınıza da bağlı kalmak istiyorsanız, çoklu görev yürütme artık hiç olmadığı kadar hızlı ve verimli.1

Dizüstü bilgisayar ile dokunmatik ekran teknolojisi ve kayan ekrandan iki taraflı ekrana kadar çeşitli ekran seçenekleri sunan tablet özelliklerinin heyecan verici birleşimi için gözünüz dönüştürülebilir Ultrabook™ modellerinde olsun.2

Intel® Core™ işlemcili dizüstü bilgisayarlar ve Ultrabook™ cihazlarında bulunan teknolojiler:

  • Intel® Smart Connect Teknolojisi ile e-postalarınız ve sosyal ağlarınız sürekli güncellenir.
  • Intel® Rapid Start Teknolojisi3 ile bekleme modundan çalışma moduna yedi saniyeden kısa sürede geçiş.
  • Intel® Anti-Theft Teknolojisi (Intel® AT)4 ile kaybolduğunda ya da çalındığında dizüstü bilgisayarınızı ya da Ultrabook™ cihazınızı devre dışı bırakma.
  • Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)5 ile sosyal ağlarda ve İnternet kullanımında kimliğinizi koruma.

Masaüstü ya da Hepsi Bir Arada Bilgisayar

Yeni tasarım masaüstü bilgisayarlar, bilgisayarların çalışma odasından oturma odasına taşınmasını sağlıyor. Kablosuz özellikleri ve 27 inç duvara monte edilebilir monitörler ile Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar daha az karmaşa ve basit bir şıklık arayan ailelerin tercihi haline geliyor. Sonuç, daha fazla performans.

Ciddi oyunseverlerden en sevdikleri aile programlarını veri akışı yoluyla izlemek isteyen ailelere, herkes masaüstü bilgisayarlarda ve Hepsi Bir Arada bilgisayarlarda bulunan Intel® Core™ işlemcilerin gelişmiş performansına hayran kalacak.

Size Uygun Olanı Seçin

Günümüzde, dizüstü bilgisayar ile masaüstü bilgisayar arasındaki tercih ürün karşılaştırmasından çok yaşam tarzıyla ilgili. Öyleyse bir dakika durun ve bilgisayarınızı kullandığınız iş, eğlence ve sosyal ağ aktivitelerinizi düşünün ve yaşam tarzınıza uygun cihazı bulmaya hazırlanın.

Intel Ürün Arama Aracı, dizüstü, masaüstü, Ultrabook™ ya da tablet arasında tercih yapmanıza yardımcı olabilir.

Teknoloji İpuçları ve Püf Noktaları

Nasıl

Daha fazla bilgi

Satın almadan önce

Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

1

¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

2

Dokunma ve dönüştürülebilirlik özellikleri tüm modellerde kullanılamayabilir. Ultrabook™ cihazınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi ve ayrıntılar için www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html sayfasına bakın.

3

Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.

4

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir Intel® işlemci, etkin yonga seti ve teknolojileri kullanmak için optimize edilmiş bellenim ve yazılım gerektirir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve yazılım tedarikçinize danışın.

5

Hiçbir sistem her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. 3. veya 4. nesil bir Intel® Core™ işlemci, etkin bir yonga seti, ürün yazılımı ve yazılımlar içeren, Intel® Kimlik Koruma Teknolojisi özellikli bir sistem ve katılımcı bir web sitesi gerektirir. Bu konuda sisteminizin üreticisine başvurun. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolması, çalınması ya da sonuç olarak ortaya çıkan zararlar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.