• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Müzik Akışı: Nasıl Yapılır Kılavuzu

Dijital müzik koleksiyonunuz, tamamıyla sizi yansıtır. Daha çok şarkı ve sanatçı keşfettikçe ve indirdikçe, müzik kitaplığınız dünyanın tüm gürültüsünden kaçmanız için hayati bir sığınak haline gelir. Hareket halindeyken nasıl müzik dinleyeceğinizi biliyorsanız, hayat sizi nereye götürürse götürsün her yerden müzik koleksiyonunuza erişebiliyorsunuz demektir. Yeterli güce ve belleğe sahip doğru bilgisayarı edinmek de aynı şekilde önemlidir. İşte bu nedenle Intel Ürün Arama Aracı, dinleme, izleme ve yaratıcı faaliyetleriniz için en yeni cihazları bulmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir araçtır.

 

Müzik akışı yapmaya başlamadan önce, müzik kitaplığınızın kendi bilgisayarınızda mı bulut tabanlı bir hizmette mi depolanacağına karar verin. Bu ihtiyaçlarınıza uygun bilgisayarda karar kılmanıza yardımcı olacaktır. Intel eseri yeni Ultrabook™ ile bir dizüstü bilgisayarın mobilitesi ile gücüne ve tabletin dokunmatik ekranı ile çok amaçlı kullanım keyfine sahip olabilirsiniz. Ya da eğer süper ince tasarım, entegre hoparlörler, kablosuz bağlantı ve web kamerasına sahip eksiksiz bir eğlence merkezi sizin tarzınıza daha uygunsa, duvara monte edilebilir ekranlı Hepsi Bir Arada Bilgisayar seçeneğine göz atın. İster Ultrabook™ ister Hepsi Bir Arada Bilgisayar seçin, en iyi yanı ikisinde de istediğiniz müzikleri veri akışı yoluyla dinlemenize olanak tanıyan Wi-Fi bağlantısına sahip Intel® Core™ işlemcilerin mevcut olmasıdır.

 

Evden ya da İstediğiniz Herhangi Bir Yerden Müzik Akışı Sağlama

İçeriklerinizi ister bilgisayarınızda isterseniz bulut tabanlı bir hizmette barındırın, iki seçeneğin de avantajları ve dezavantajları olduğunu belirtmek gerekir. Müzik zevkiniz gibi müzik akışını yapacağınız yeri seçmek de kişisel bir tercihtir. Mevcut hizmetlerin bazılarının yanı sıra, iki seçenek için de izlenmesi gereken temel adımlar vardır.

 

Evden Müzik Barındırma

Müzik kitaplığınızı bulut tabanlı bir hizmete yüklemek, size sevdiğiniz birini otobüs terminalinde terk etmek gibi geliyorsa, muhtemelen müziklerinizi evden barındırmayı tercih edeceksiniz demektir. Mevcut birçok hizmet arasında, Orb* kurulum kolaylığı ve sayısız kullanışlı özelliğiyle ön plana çıkar. Bu uygulamayla bilgisayarınızı uzak müzik kutusu gibi kullanırsınız, ayrıca fotoğraflar, videolar ve belgeler gibi her türlü medya içeriğine de erişmenizi sağlar. En iyi yanı da ücretsiz olması!

 

Kurulum adımları:

 1. Yazılımı indirin ve çalıştırın.
 2. Bir hesap açın ve erişmek istediğiniz medya türünü ses dosyası olarak seçin.
 3. Programı müzik dosyalarınıza yönlendirin.
 4. Herhangi bir bilgisayar ya da tarayıcıdan uygulamayı açın ve ses seçeneğini belirleyin.
 5. Uzaktan müzik akışının keyfini çıkarın.

 

Bulut Ortamından Müzik Akışı

Bulut tabanlı veri akışı hizmeti, rekabetin yüksek olduğu bir alandır ve pek çok seçenek vardır. Ayrıca, seçeneklerin çoğu, kullanımı kolay ve ücretsiz ya da düşük maliyetli seçeneklerdir. Birçok hizmet, takip etmesi kolay talimatlar verirler ve küçük teknik problemlerle karşılaştığınızda mükemmel BT desteği sunarlar.

 

 • Google Play Music*, çok kolay ve ücretsizdir üstelik 20.000 şarkı yüklemenize olanak tanır.
 • Amazon Cloud Player*, ücretsiz 250 şarkı yüklemenize olanak tanır, ancak yıllık yalnızca 25 dolara 250.000 şarkıya veri akışıyla erişim olanağı elde edersiniz! Ve tüm Amazon MP3 alışverişlerinizi otomatik olarak depolar.
 • Spotify*, büyük bir uluslararası oyuncudur ve 20 milyonu aşkın kullanıcısı vardır. Yukarıda bahsedilen diğer hizmetleri bulamazsanız, Spotify'ın bulunduğunuz yerde hizmet sunuyor olma ya da kısa süre içinde sunacak olma olasılığı yüksektir.

 

Bu durumda, eğer müzik sevginin kaynağıysa, müzik akışına hemen başlayın! En iyi veri akışı özelliklerine sahip ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak bilgisayarları bulmak için Intel Ürün Arama Aracını ziyaret etmeyi unutmayın.

Daha Fazla Bilgi

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Videolar