• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Tablet mi? Dizüstü mü?: Bir Uyumluluk Seçeneği

    Microsoft Windows* 8 ve Windows 8 Media Center*, yaşamımızı, uygulamalarımızı, müzik ve filmlerimizi daha güncel, eğlenceli ve erişilebilir kılmak için burada; yaşamınızı destekleyecek doğru cihazı bulmak isteyeceksiniz. Windows 8 - Windows 7 performans karşılaştırmasına gelince, Windows 8'i indirdiğinizde yeni başlatma ekranında kişisel karolarınızı görecek ve müptelası olacaksınız.

 

En yeni işletim sistemini çalıştırmak için cihazınızı seçmek önemli bir karardır. Önceliğiniz taşınabilirlikse, tablet ya da dizüstü bilgisayar arasında seçim yapmalısınız demektir. Tabi ki tablet ve dizüstü bilgisayarların özelliklerini bir araya getiren yeni ikisi bir arada modellerle size uygun cihazı bulmak için seçenekleriniz daha da artıyor.

 

Tablet: Eğlenceye Taptaze bir Yaklaşım

Günümüzün Windows 8 özellikli tabletleri, sevdiğiniz tüm uygulamalarınızı çalıştırarak hızınızı asla kesmiyor. Windows Store*'daki birçok popüler uygulamayla daha çok oyun oynayabilir, en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir ve haberlere ve hava durumu tahminlerine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz... üstelik istediğiniz zaman istediğiniz yerde.

 

Kitap ve dergi okumak, 3D film izlemek ve sosyal ağlardan arkadaşlarınızla iletişim kurmak için tabletinizi kullanın. Daha uzun süre dayanan pil ve entegre grafik motoruyla, tüm bu aktivitelerin keyfini daha uzun süre ve daha iyi görseller ile çıkarabilirsiniz. Standart tablet, performans tableti ya da klavyeli tablet seçeneklerinden hangilerinin sizin için doğru tercih olduğunu görmek için Intel Ürün Arama Aracını inceleyin.

 

Dizüstü bilgisayar: Sınırsız Hareket için Performans

Tablete zarar vermekten endişe duyuyorsanız ve sabit bir klavye kullanarak belgeler ve diğer verilerinizi oluşturmak ve düzenlemek istiyorsanız, o zaman dizüstü bilgisayar tam size göre olabilir. Gücünü uzun süre dayanan pillerden ve Intel® Core™ işlemcilerden alan dizüstü bilgisayarlar ideal performans ve enerji verimliliği sunarlar. Birden çok programı ya da uygulamayı aynı anda çalıştırarak ihtiyaçlarınıza uyum sağlarlar; bir kafede otururken bir rapor ya da veri tablosu üzerinde çalışmanıza, aynı zamanda da sosyal ağlarınıza göz atmanıza olanak tanırlar. Kullanılmadıkları zaman ise enerji verimliliği için kullanılmayan çekirdekleri otomatik olarak kapatırlar.

 

Uygun fiyat ve performans sunan dizüstü bilgisayarlar ve premium dizüstü bilgisayarların sunduğu mükemmel görselleri ve performansı kendiniz görün. İhtiyacınız olan performans düzeyini bulmak için Intel Core işlemcileri karşılaştırmayı unutmayın.

 

Ultrabook™: Her İki Cihazın En İyisi

Bir Intel eseri en yeni cihaz olan İkisi Bir Arada Ultrabook™, dizüstü bilgisayar ile tablet arasında seçim yapma zorluğunu ortadan kaldırıyor. Çeşitli dokunmatik hassas ekran seçeneklerini katlayabilir, kaydırabilir ya da döndürebilir ve istediğiniz tablet deneyimini yaşayabilirsiniz. Bir kafede Wi-Fi bağlantısı bulabilir ve ekranı özgün konumuna getirerek dizüstü bilgisayar deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

E-postalarınızı ve sosyal ağlarınızı her zaman güncel bir şekilde almanızı sağlayan Intel® Smart Connect Teknolojisine1 sahip Ultrabook™ aynı zamanda hareket halinde performans için yedi saniyeden kısa sürede bekleme modundan çıkarak tam hızla çalışmasını sağlayan Intel® Rapid Start Teknolojisi2 ile donatılmıştır.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

2'si 1 Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. ¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

2. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.