Teknolojinizden En İyi Şekilde Faydalanmanıza Yardımcı Olması için Intel'e Güvenin

En başından beri evinizde, işinizde ve hareket halindeyken hayatınızı iyileştirecek teknolojileri yaratıyoruz. Teknoloji bilgi birikiminizi artırmak için bu ipuçlarına ve makalelere göz atın.1

Teknik Destek

Yeni Bilgisayara Dosya Aktarımı

Yeni bir bilgisayar almak eğlenceli ve heyecan verici olsa da eski bilgisayarınızdaki dosyaları aktarana dek kendinizi huzurlu hissetmezsiniz.

Hemen harekete geçin

Windows* 10'a Yükseltmeli misiniz?

Windows* 10'a yükselterek bir sürü yeni özelliğe ve yeteneğe sahip olursunuz. Peki sizin için doğru mu?

Windows* 10'un neler yapabileceğini görün

Dizüstü Bilgisayarın Televizyona Bağlanması

Dizüstü bilgisayarınızı HD TV'ye bağlamak kolaydır böylece büyük ekranda istediğiniz her şeyi izleyebilirsiniz.

Büyük ekranınızı bağlayın

Wi-Fi Hızı Nasıl Artırılır

Daha yüksek Wi-Fi hızı mı gerekiyor? Sinyali kuvvetlendirmek ve cihazınızın Wi-Fi kapsamını genişletmek için bu kolay adımları izleyin.

Wi-Fi'nizi kuvvetlendirin

Dizüstü Bilgisayar Monitöre Nasıl Bağlanır?

Dizüstü bilgisayarınızı monitöre bağlayarak aynı anda birden fazla işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Üretkenliğinizi artırın

Erişim Noktası Nedir?

Erişim Noktası nedir, nerede bulunur, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korurken erişim noktalarına nasıl bağlanabilirsiniz?

Erişim noktaları ile hareket halinde olun

Silinen Dosyaların Kurtarılması

Yanlışlıkla bir dosyayı mı sildiniz? Dosyayı kurtarabileceğiniz bir sürü yol var.

Dosyalarınızı kurtarın

Müzik Dosyalarını İndirme

Sevdiğiniz müziği dilediğiniz zaman dinlersiniz çünkü her zaman cihazınızda bulunur.

Müzik indirin

Bilgisayar Alışverişi

Masaüstü mü? Dizüstü mü?

Bazı şeyler için dizüstü bilgisayarlar, bazıları için ise masaüstü bilgisayarlar idealdir; peki hangisi sizin için en iyisi?

Uygun olanı seçin

PC mi? Mac mi?

Bazı iki taraflı tartışmalar asla sona ermez; Mac ve bilgisayar gibi. Ancak her iki platformdaki durmak bilmeyen iyileştirmeler sayesinde hepimiz kazançlı çıkıyoruz.

Bilgisayarı ve Mac'i karşılaştırın

Tablet mi? Dizüstü mü?

Önceliğiniz taşınabilirlikse, tablet ile dizüstü bilgisayar arasındaki karşılaştırmaya bakmalısınız.

Seçenekleri keşfedin

Müzik Prodüksiyonu için En İyi Dizüstü Bilgisayar

Dijital ses iş istasyonu yazılımı sayesinde doğru dizüstü bilgisayar ile profesyonel kalitede müzik parçalarını yapabilir veya kaydedebilirsiniz.

Ritminizi bulun

Video Düzenleme için En İyi Dizüstü Bilgisayar

Günümüzdeki çoğu dizüstü bilgisayar video düzenleme için yeterince güçlüdür. İhtiyaçlarınızı nasıl analiz edeceğinizi ve satın almadan önce ev ödevinizi nasıl yapacağınız öğrenin.

Video sihirbazlığı yapın

Fotoğraf Düzenleme için En İyi Dizüstü Bilgisayar

Ancak güçlü bir dizüstü bilgisayar, günümüzün aynı oranda güçlü fotoğraf düzenleme yazılımlarını destekleyebilir. Satın almadan önce bakmanız gerekenler şunlardır.

En iyi çekimlerinizi düzenleme

Üniversite için En İyi Dizüstü Bilgisayar

Üniversite için en iyi dizüstü bilgisayarı bulma final sınavlarına girmek gibi hissettirmemeli. Ne amaçla kullanacağınızı düşünün ve ihtiyaçlarınızı önceliklendirin.

Dizüstü bilgisayar seçiminizden en iyi sonucu alın

RAM nedir?

Bilgisayarınız sizi yavaşlatıyor mu, belki de daha fazla RAM'e ihtiyacınız var?

Yükseltmeye hazır mısınız?

CPU ve GPU: Her İkisinden de En İyi Şekilde Yararlanın

Merkezi işlem birimleri (CPU) ve grafik işleme birimleri (GPU) temel bilgi işlem motorlarıdır. Bilgi işlem talepleri geliştikçe CPU ve GPU arasındaki farklar ve her biri için hangi iş yükünün daha uygun olduğu hiçbir zaman net olmayacaktır.

Farkı görün

Grafik Tasarımcılar İçin En İyi Bilgisayarlar

Grafik tasarım için bilgisayar seçerken en önemli nokta kullandığınız tasarım yazılımı programlarına uygun olan donanımı bulmaktır. Tasarımcıların en çok ihtiyaç duydukları temel özellikleri keşfedin.

Tasarımınıza güç katın

GPU Nedir? Grafik İşlemcisi Birimleri Tanımlandı

Grafik işlemcisi ile oyun, içerik oluşturma ve makine öğrenimi için olasılıkları meydana çıkarın.

Daha fazla bilgi edinin

Video Düzenleme için En İyi Masaüstü Bilgisayarlar

Masaüstü bilgisayarlar yaratıcılık görevleri için mükemmel performans sunar. Kendinize özel video düzenleme hedeflerinizi karşılamak için hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu öğrenin.

Yaratıcılığınızı serbest bırakın

Eğlence

Özel Yayın Bilgisayarı ile Canlı Yayın Yapma

Intel® Core™ işlemcilere sahip internetten yayın için özel bilgisayarlar sadece birkaç basit adımda yayın yapmaya başlamanıza olanak tanır. İnternetten yayın yapan bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

İnternet yayınına hazır sistemler hakkında daha fazla bilgi edinin

Artırılmış gerçeklik ve Sanal gerçeklik

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik arasındaki farkı ve kendinizi yeni bir gerçekliği deneyimlemeye nasıl hazırlayacağınızı öğrenin.

Bilmeniz gerekenler

Oyun Bilgisayarı Nasıl Kurulur?

Kendi bilgisayarınızı kurarak mükemmel bir oyun deneyimi elde edebilir ve bileşenleri istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Kendi sisteminizi kurun

Çarpan Kilitsiz İşlemcinin Hızı Nasıl Aşırtılır2?

Çarpan kilitsiz bir Intel® Core™ işlemci ve kullanımı kolay bir hız aşırtmalı araç kitiyle sisteminizde maksimum güç sağlayacak ince ayarlar yapabilirsiniz.

Şimdi başlayın

Oyun için En İyi SSD

İhtiyaçlarınıza en uygun SSD'yi bulmanıza yardımcı olacak temel faktörler ve seçenekler hakkında bilgi edinin.

Okumaya devam edin

Teknolojiler

Yarının muhteşem deneyimlerini bugünden sunmanıza yardımcı olan güçlü Intel® teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Intel® Optane™ Teknolojisi

Bilgisayarların kurulum ve kullanım şeklini değiştirecek güce sahip tamamen yeni birinci sınıf bellek ile tanışın.

Yeni bir bellek sınıfını keşfedin

Thunderbolt™ 3 Teknolojisi

Thunderbolt™ 3 teknolojisi, Thunderbolt™'un hız ve çok amaçlı kullanım özeliklerini USB-C'ye taşıyarak iş ya da ev kullanımı için hızlı ve basit bir bağlantı ve istikrar sağlıyor.

Bilgi edinin

Intel® Graphics Teknolojisi

Intel® Grafikleri Teknolojisi ile izlediğiniz içerikler, dünyaya bakışınızı değiştirecek. Intel® Core™ işlemcinin sağladığı ek destek ile göz alıcı 4K Ultra HD videoları görüntüleyin, oluşturun ve düzenleyin.

4K kalitesini yaşayın

Intel® Kablosuz Teknolojisi

Bağlı cihaz sayısı, eğlence yayını ve diğer yüksek bant genişliği gerektiren aktivitelerdeki hızlı artış günümüzde Wi-Fi üzerindeki talebin çok yüksek olmasına neden oluyor. Intel, bilgisayarlara ve evlerdeki kablosuz ağlara daha yüksek performans sağlayarak dünyanın artan bağlantı ihtiyacını karşılıyor ve yenilikçi Wi-Fi alanındaki liderliğini sürdürüyor.

Wi-Fi'nizi Dönüştürün

Intel® teknolojili VR

Intel, inanılmaz 360° deneyimini sunan Intel® Core™ i7 işlemciler ve yazılım geliştiricilere bilgisayar görüşü çözümleri sunan Intel® RealSense™ teknolojisi ile yeni dünyaların hayata geçmesini sağlıyor.

360° büyüleyiciliği keşfedin

Intel İşlemcili Cihazları Keşfedin

Intel® teknolojisiyle donatılan ve bu teknolojiler için optimize edilen cihazlarla yaratıcılığınızı serbest bırakın ve dijital yaşamınızda daha iyi bir deneyim elde edin.

2'si 1 Arada cihazlar

2'si 1 Arada Laptoplar Gücünü Intel'den alan 2'i 1 Arada laptoplar ile iş ve oyun ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan dokunmatik ekranlı, güçlü bir laptop ile çok ince, ayrılabilir bir tablet elde edin.

Daha fazla bilgi edinin

All-in-One Bilgisayar (AIO)

Intel® Core™ işlemcili en yeni All-in-One Bilgisayarların dokunmatik ekran özellikleriyle mükemmel performans sunan ve az yer kaplayan tasarımlarını keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Masaüstü bilgisayarlar

Cep boyu cihazlardan yüksek performanslı kasalı bilgisayarlara kadar çok çeşitli, Intel işlemcili masaüstü bilgisayarlarla daha az beklerken, daha fazlasını yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin

Dizüstü bilgisayarlar

En yeni nesil Intel® Core™ işlemcili laptoplar ile üretkenliğinizi, yaratıcılığınızı ve eğlenceyi üst düzeye taşıyın.

Daha fazla bilgi edinin

Mini bilgisayarlar

Kasasız gücün keyfini çıkarın. Intel® Mini Bilgisayar, masaüstü gücünü en küçük alanlara taşıyarak yeni olanaklardan faydalanmanızı sağlıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Saat frekansı veya gerilimin değiştirilmesi, işlemcinin ve diğer sistem bileşenlerinin kullanım süresine zarar verebilir veya bu süreyi kısaltabilir; sistem kararlılığını ve performansı azaltabilir. İşlemcinin teknik özelliklerinin ötesinde çalıştırılması ürün garantilerin geçerliliğini yitirmesine neden olabilir. Daha fazla bilgi için sistem ve bileşen üreticilerine danışın.