Keşif Yolculuğumuz

Çin Seddi, binlerce yıllık bir kültürü barındıran tarihi bir anıttır. Ancak günümüzde Jiankou'da olduğu gibi duvarın birçok bölümü erozyon ve yıkılma tehdidiyle karşı karşıya. Dağ zirvelerinden tehlikeli uçurumlara uzanan Jiankou duvarını restore etmek hiç kolay bir iş değil. Intel, neredeyse imkansız görünen bu görevin üstesinden gelmek için, Çin Kültürel Mirası Koruma Vakfı ile iş birliği yaparak yapay zeka ve drone'larla restorasyona yeni bir yaklaşım getiriyor.

Drone'larla 3 Boyutlu Model Oluşturma

Intel® Falcon™ 8+ drone uçuş performansı, güvenilirliği ve yüksek çözünürlüklü görüntü yakalama özelliğiyle Çin Seddi'nin restorasyonu için mükemmel bir araç olduğunu kanıtlıyor. Drone'ların en küçük ayrıntısına kadar ve yüksek doğrulukla çektiği binlerce fotoğraf, bir araya getirilerek 3 boyutu bir model oluşturuluyor ve Vakıf için verilere dayalı bir restorasyon planı sunuluyor.

Ticari drone'lar hakkında daha fazla bilgi edinin

Yapay Zeka ile Yapısal Kusurların Tespiti

Ekibimiz, Jiankou duvarındaki yapısal kusurları tespit etmek ve bunların onarımında gerekli tuğla sayısını hesaplamak için bir yapay zeka algoritması kullanıyor. Fotogrametri birleştirmeden eğitime, çıkarsamaya ve 3 boyutlu modeli görselleştirmeye kadar tüm iş akışında Intel® Xeon® işlemcinin gücünden faydalanılıyor. Bu sayede Vakıf, duvarı daha hızlı, daha hatasız ve daha verimli bir şekilde restore edebiliyor.

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Yapay Zeka ve Drone Dünyasından Daha Fazla Bilgi

Yükseliş

Intel® drone'ları, petrol platformu denetimlerinden inşaat yönetimine ve çevre araştırmalarına kadar birçok alanda şirketlerin karşılaştıkları en büyük zorluklar için yeni çözümler sunuyor.

Daha fazla bilgi edinin

Kuzey Kutbunun Ötesinde

Kuzey Kutbu araştırmacılarının Intel® Falcon™ 8+ Drone'u değişen iklim koşullarını ve bunlara ayak uydurmakta güçlük çeken vahşi yaşamı incelemek için nasıl kullandıklarını görün.

Daha fazla bilgi edinin

Su Altında

Intel® Yapay Zeka'nın balina sağlığı, okyanus sağlığı ve insanoğlunun hayatta kalma mücadelesi arasındaki bağlantıyı incelemek için açık denizlerde nasıl kullanıldığını öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

İş Dünyasının Geleceği

Yapay zeka gibi teknolojilerin çeşitli sektörlerdeki iş zorluklarının nasıl üstesinden geldiğini öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

Yapay Zekayı Keşfedin