Sanal, Gerçeğe Dönüşüyor

Intel® inovasyonları, sanal gerçekliği yeniden tanımlıyor. Yepyeni dünyalar kurulurken, sanal deneyimlerde tek sınır, hayal gücünüz oluyor.

Mükemmel Sanal Gerçekliği Keşfedin

Olağanüstü deneyimler olağanüstü performans gerektirir.  Intel® Core™ i7 işlemci, mükemmel oyun fiziği, zengin 360 derece 3D görseller, hassas kontroller ve etkileyici 3D ses özellikleri için gereken güce sahiptir. Intel® teknolojisi dilediğiniz tüm deneyimleri yaşamanıza yardımcı olur.

Gücü hissedin

Çevrenizi Algılama Gücü

Fiziksel ve sanal ortamlarda yeni deneyimlerle her iki dünyanın en iyi özelliklerinin keyfini çıkarın. Intel, Intel® RealSense™ teknolojisiyle fiziksel ve dijital dünyaları gerçek zamanlı olarak bir araya getiren doğal ve dinamik deneyimler yaratmayı sağlar. Gelişmiş sensör teknolojileri, çarpışmaları önlemenize yardımcı olurken, sanal dünyada daha güvenli bir fiziksel ortam sunar.

Intel® RealSense™ teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Keşfederken Kablolardan Kurtulun

Intel® Wireless Gigabit teknolojisi1, VR kablosu olmadan kablolu bağlantı kalitesinde, yüksek performanslı bilgisayar bağlantısı sunar. Başa Takılan Ekran (HMD) üreticileri artık talep ettikleri yüksek performansı tavizsiz bir şekilde elde ederken, kullanıcılar kablosuz kullanımın özgürlüğünün keyfini çıkarabilir.

İş ortaklarımızdan daha fazla bilgi edinin

Sanal Devrime Destek

VR yolculuğunuz Intel® teknolojisiyle başlar

"HTC Vive* sınıfının en iyisi VR deneyimi. Dünya genelinde Intel ile yaptığımız iş birliği sayesinde, hem geliştiricilerin hem de müşterilerin beklentilerini aşıyor; sanal gerçeklik becerilerini geliştiriyor ve benimsenmelerini sağlıyoruz.” - Dan O’Brien, HTC Vive VP VR OSVR.

Oculus2, sanal gerçeklik için optimize edilen çeşitli sistemler sunmak üzere Intel gibi sektör liderleriyle iş birliği yapıyor. Oculus için Hazır Bilgisayarlar, Rift düşünülerek tasarlandığı ve test edildiği için bu bilgisayarların mükemmel bir VR deneyimi sunacağından emin olabilirsiniz.

"Sanal gerçekliğin herkesin erişebileceği ve herkese açık bir teknoloji olması gerektiğini düşünüyoruz. Intel® teknolojisi, OSVR ile bir araya gelerek yüksek kaliteli sanal gerçeklik deneyimi için çok daha geniş bir cihaz yelpazesini destekliyor." - Chris Mitchell, Razer Üst Düzey Yönetici.

Evinizdeki En Güzel Koltuğu Kapın

Intel® True VR, kullanıcıları evlerindeki en güzel koltuğa oturtuyor. En sevdiğiniz takımı saha kenarındaki koltuğunuzdan seyredin; aksiyonun içinde yer alın. Cihaz fark etmeksizin kendi bakış açınızı seçebilir ve kendinizi oyuna bırakabilirsiniz. Gelecekten bahsetmiyoruz. Bunlar bugün mümkün.

Intel® True VR hakkında daha fazla bilgi edinin

VR'ın Arkasındaki Hikaye

Oyun geliştiricilerin, 360 derece video oluşturucuların ve sanal gerçeklik tasarımcılarının, bu dünyanın dışından deneyimler sunmak için VR teknolojilerinden nasıl faydalandıklarını iQ dijital dergisinden öğrenin.

iQ'daki diğer VR içeriklerini inceleyin

İlgili Teknolojiler

Görüş işlemcileri, anahtar teslim modüller, kameralar, yazılım geliştirici kitleri ve bilgisayar görüşü kitaplıklarından oluşan Intel® RealSense™ teknoloji paketi, cihazların bulundukları çevreyi algılamalarını ve anlamalarını, dünyayla daha anlamlı etkileşimler kurmalarını sağlar.

Intel® RealSense™ teknolojisini keşfedin

Thunderbolt™ 3 teknolojisi ile ışık hızında aktarımları mümkün kılan tek ve kompakt bağlantı noktasıyla birden çok cihazı bağlayarak üretkenliği kolaylaştırın ve kablo karmaşasını azaltın.

Neler yapabileceğinizi keşfedin

Oyunun yönünü değiştiren bu teknoloji, yeni 7. Nesil Intel® Core™ işlemcili sistemlerin hızını artırırken, uygun bir maliyetle büyük depolama kapasitesinin sürdürülmesini sağlar. Kısa önyükleme süreleri, hızlı uygulama başlatma, olağanüstü oyun deneyimi ve hızlı internette gezinme gibi özelliklerle hızlı bir bilgisayar deneyimi sunar.

Intel® Intel® Optane™ teknolojisini keşfedin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da http://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

OCULUS and the OCULUS logo are trademarks of Oculus VR, LLC. Intel makes no representations or warranties regarding the Oculus compatibility tool, which is offered by Oculus VR, LLC. Questions regarding the tool should be directed to Oculus VR, LLC. See the Oculus Terms of Service for additional information.